Shielded SMD Power Inductor 1.5uH Inductance NRV2012T1R5NGF For Electronics Computer
SHAREWAY TECHNOLOGY CO., LTD.
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
Brand Name : Shareway
Model Number : NRV2012T1R5NGF
Certification : RoHS,ISO9001-2001
Place of Origin : Guangdong,shenzhen
MOQ : 500/1000
Price : Supportive
Payment Terms : TT,Paypal,West Union
Supply Ability : 1kk-pcs/month
Delivery Time : Stock Or 3 weeks
Packaging Details : Reel/Tray
Part number : NRV2012T1R5NGF Shielded SMD Coupled Inductor for Electronics Computer
Usage : Electronics
Inductance : 1.5uH±30%,
Inductor : Coupled Inductor
Shielded : Shielded
Samples : Free
Contact Now
NRV2012T1R5NGF Shielded SMD Coupled Inductor for Electronics Computer
Description:
Inductance 1.5 uH ± 30 %
Case Size (mm) 2.0x2.0
Rated Current (max) 1.4 A
Saturation Current (max) 1.8 A (⊿L=30%)
Saturation Current (typ) 1.95 A (⊿L=30%)
Temperature Rise Current (max) 1.4 A (⊿T=40℃)
Temperature Rise Current (typ) 1.55 A (⊿T=40℃)
DC Resistance (max) 0.12 Ω
DC Resistance (typ) 0.1 Ω
LQ Measuring Frequency 100 kHz
Operating Temp. Range -25 to +120 ℃
(Including-self-generated heat)
Temperature characteristic
(Inductance change)
± 20 %
RoHS Compliance (10 subst.) Yes
REACH Compliance (201 subst.) Yes
Halogen Free Yes
Dimensions:
Dimension L 2.0 ±0.1 mm
Dimension W 2.0 ±0.1 mm
Dimension H Max 1.2 mm
Dimension e 0.5 ±0.2 mm
Dimension f 1.25 ±0.2 mm
Product Tags:
high current power inductors
wire wound chip inductors
Quality Shielded SMD Power Inductor 1.5uH Inductance NRV2012T1R5NGF For Electronics Computer for sale
Shielded SMD Power Inductor 1.5uH Inductance NRV2012T1R5NGF For Electronics Computer Images